Asset Tracking

Stabilplastik - Dálkový monitoring plastových palet

chytrá paleta web
chytrá paleta web

Řešení:

Chytrá paleta v sobě spojuje ekologický produkt a moderní technologické řešení. Palety Stabilplastik ze 100 % směsného plastového recyklátu ve spojení s IoT čidlem od německé společnosti BOX - ID, které odesílá data o poloze, přepravě i dlouhodobé nečinnosti, prostřednictvím sítě Sigfox, zaručují nižší ztrátovost, efektivnější procesy, predikci dodací lhůty i optimalizaci skladových procesů.Díky tomuto produktu mají uživatelé k dispozici přehled o aktuálním umístění výrobků, informace o stavu a poloze zásilky, možnost dohledat výrobky, jejichž umístění není přepravci známé ale i detailní informace o přepravních a skladovacích podmínkách, jako například o nebezpečném náklonu přepravovaného zboží.Všechna tato data pak napomáhají k efektivnějším manažerským rozhodnutím.

Doporučení:

Chytrá ekologická paleta je vhodná pro všechny společnosti, které chtějí mít přehled o přepravě svého zboží a mají zájem o zvýšení spolehlivosti dodávek v logistickém procesu. Společnosti díky tomu mají kontrolu přepravních podmínek a umožňuje rychlé řešení případných obtíží.

Potencionální nasazení:

Potencionální nasazení je cca 10.000 palet pro jeden koncern.

 

Sledování železničních vozidel pro ČD Cargo

Řešení

Komplexní řešení pro jednoduché sledování polohy vozidel na dopravní síti. Zařízení umístěné na pohybujícím se vozidle v daných intervalech zasílají informace o GPS poloze prostřednictvím sítě Sigfox do webové aplikace. Dopravce má tak neustálý přehled o železničních vozidlech.

Benefity řešení

V aplikaci uživatel najde  data o GPS poloze, rozjezdu a zastavení vozidel. Dále má možnost zobrazit stav a polohu zařízení v mapě, či tabulkách a vyhodnocení průběhu přepravy - informace o prostojích a ujeté vzdálenosti.

Senzor

GPS zařízení uživatele informuje o poloze a trase vozidla, kterou vypočítá i v momentě průjezdu oblastí bez signálu. Zařízení lze ovládat na dálku a je odolné vůči vodě prachu. Mezi další výhody patří dlouhá výdrž baterie až 10 let.

Zákazníci

Od listopadu 2016 řešení využívá dopravce ČD Cargo.

Potencionální nasazení

Vhodné k monitorování majetku, v logistice a v dopravě.