O nás

 

Sigfox Česká republika je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí na technologii SIGFOX.

V České republice momentálně síť pokrývá 96 % české populace a zasahuje tak i do míst bez dosahu GSM signálu mobilních operátorů.

Řešení na technologii Sigfox však nejsou limitována hranicemi České republiky. Sigfox funguje v 73 zemích světa, které tvoří 90% celosvětového HDP a pokrývá zde miliardu lidí.

Senzory a zařízení fungující na Sigfoxu mohou být nezávislá na elektřině, vydržet na bateriích v řádu několika let, komunikovat s velmi vysokou spolehlivostí a bezpečností. Zároveň cena modemů i komunikace v řádu desítek korun usnadňuje masové nasazení miliónů zařízení v České republice.

Typickými oblastmi využití výhod sítě SIGFOX v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, optimalizace a šetření provozních nákladů, parkovací senzory, Industry 4.0, SmartCity, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových potocích apod.

Technologie je tak vhodná jak pro správu města, podniku nebo domácnosti. Stát se součástí světa IoT nikdy nebylo jednodušší. Vítejte v době sítě 0G.

 

Management

jan-soukal
Jan Soukal
CEO & Chairman of the Board
Dana Kupková
Dana Kupková
Project Manager & Member of the Supervisory Board