Články Zpět na články

Sigfox zařízení chránilo 10 000 sportovců

Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty – 3. dubna 2019 V návaznosti na Světové hry speciálních olympijských her Abu Dhabi 2019, Sigfox, přední světový poskytovatel IoT služeb a první globální operátor sítě 0G, oznamuje úspěšné partnerství s poskytovatelem technologií iWire a LITE-ON Technology Corp. Během světových her speciálních olympijských her v Abu Dhabi v březnu 2019 vytvořili řešení pro sledování  bezpečnosti  10 000 sportovců a delegátů, kteří se  mohli dobrovolně do programu přihlásit.

 

„S letošními speciálními světovými hrami olympijských her jsme měli jedinečnou příležitost poskytnout energeticky efektivní konektivitu pro 10 000 lidí připojených na akci, která maximalizuje jejich bezpečnost a naplňuje vizi udržitelnosti regionů, a to díky našemu celosvětovému pokrytí sítě.“ řekl Ahmed Fasih Akhtar, zakladatel, místopředseda a generální ředitel společnosti iWire Connect LLC, operátor Sigfox v SAE.

Světové hry speciálních olympijských her Abu Dhabi 2019 jsou největší sportovní a humanitární událostí na planetě, letos se představilo 200 národů, více než 7 000 sportovců, 20 000 registrovaných dobrovolníků a stovky tisíc diváků. Akce se konala v 50. výročí speciálního olympijského hnutí a umožnila lidem s mentálním postižením prostřednictvím sportu sociální začlenění.

Společnost Sigfox, která spolupracuje se společností iWire Connect LLC, poskytovatelem technologií a společností LITE-ON, vytvořila řešení, které spojuje připojení Sigfox a WiFi v jednoduchém zařízení podobném kreditní kartě. Za méně než 3 měsíce byla společnost LITE-ON schopna vyvíjet, vyrábět, certifikovat a dodávat 10 000 zařízení, která fungují na síti 0G Sigfox. Zařízení jsou vybaveny bateriemi, které zajišťují až 4 měsíční výdrž a jsou plně uzpůsobeny nepřetržitého servisu po celý týden události.

Raouti Chehih, CAO ve společnosti Sigfox poznamenal: „Toto je první řešení, které bylo zavedeno na akcích tohoto typu a jeho velký úspěch na hrách ukazuje na obrovský potenciál technologie nejen pro větší sportovní akce, jako je Světový pohár a Olympijské hry, ale také pro samotný asset tracking. Jsme nadšeni, že jsme se podíleli na poskytování služeb, které nám pomohly zajistit bezpečnost 10 000 účastníků na speciálních olympijských hrách a těšíme se další budoucí využití tohoto řešení. “

V průběhu akce od okamžiku příchodu do odjezdu, čidla (které měly osoby u sebe) pravidelně předávaly zprávy včetně nejbližších WiFi MAC adres, aby pomohly identifikovat umístění sportovců a delegátů v případě ztráty osoby. MAC adresy byly převedeny na souřadnice založené na WiFi službách společnosti Sigfox Atlas. Díky integrovanému  tlačítku, byla zařízení  také schopna poslat výstrahu, pokud se osoba ocitla v nouzové situaci nebo potřebovala pomoc.

Zdroj:

https://www.sigfox.com/en/news/sigfox-partners-iwire-and-lite-safeguard-10000-people-special-olympics-world-games

https://www.abudhabi2019.org